Face Frame

نحوه استفاده از کرم آبرسان

افرادی که پوست بسیار خشکی دارند نیازمند کرمی می‌باشند که بتواند آبرسانی فراوان به پوست آن‌ها بکند. کرم‌های مرطوب‌کننده معمولی برای افرادی که پوست نسبتاً خشک یا نرمال دارند مناسب می‌باشد اما افرادی که پوست خیلی خشکی دارند نیازمند استفاده از کرم‌هایی هستند که آب فراوان به پوست آن‌ها وارد کند. در واقع می‌توان گفت کرم آبرسان باعث محافظت از پوست شما و حفظ شادابی پوست می‌گردد. کم آبی و یا خشکی بیش از اندازه پوست باعث ایجاد عوارضی مثل لک، تیرگی و چین و چروک می‌شود. نحوه استفاده کرم آبرسان در شادابی پوست شما بسیار مؤثر می‌باشد. زیرا هر محصولی برای تأثیر گذاری بیشتر نیازمند استفاده در زمان درست و به روش صحیح می‌باشد. اگر می‌خواهید پوستی با طراوت و شاداب داشته باشید و از چروک زود هنگام آن جلوگیری کنید حتماً کرم آبرسان را در روتین آرایشی خود قرار دهید.

نحوه استفاده اصولی از کرم آبرسان پوست

برای اینکه بتوانید از کرم آبرسان بیشترین بهره را ببرید باید نحوه درست استفاده از کرم آبرسان را بدانید. نحوه استفاده از کرم آبرسان به این صورت است:

مرحله اول

نخستین کار این است که سطح پوست خود را پاک کنید و با این کار مانع ورود آلودگی‌ها همراه با کرم آبرسان به پوست خود شوید. برای این کار باید از یک شوینده مناسب پوست خود استفاده کنید. پس از شستشوی صورت با این شوینده و پاک کردن آلودگی‌ها به وسیله یک حوله نرم پوست خود را خشک کنید.

مرحله دوم

طریقه مصرف کرم آبرسان در مرحله دوم به این صورت است که یک چهارم یک دایره از یک کرم آبرسان را با انگشتان خود گرفته و بین انگشتان پخش کنید. این کار باعث می‌شود تا کرم به صورت یکنواخت بر روی کل صورت شما پخش شود. در هنگام پخش توجه کنید که کرم آبرسان به همه قسمت‌های پوست شما مثل پیشانی، چانه، زیر چشم، گونه، گردن و بینی برسد. برای اینکه کرم آبرسان به خوبی جذب پوست شما شود باید آن را به آرامی و به سمت بالا بر روی پوست خود پخش کنید. معمولاً دور لب‌ها و اطراف چشم‌ها نقاطی هستند که کرم در آن‌ها به خوبی جذب نمی‌شود. نحوه استفاده از کرم آبرسان در این نواحی به این صورت است که باید آن را در این قسمت‌ها به صورت ضربه‌های ملایم و پیوسته پخش کرد تا به میزان زیادی جذب شوند.

مرحله سوم

نحوه مصرف کرم آبرسان در مرحله سوم اینگونه است که توسط انتهای انگشتان دست به کمک ضربه‌های ملایم و ممتد کرم آبرسان را در سطح پوست مالش دهید تا به خوبی جذب شود. در مرحله نهایی کف دو دست خود را به همدیگر بمالید تا گرم شود و سپس آن را بر روی قسمت‌های مختلف پوست خود قرار دهید.

کرم آبرسان برای انواع پوست‌ها

در نظر داشته باشید که هنگام استفاده از کرم آبرسان کرمی را انتخاب کنید که با نوع پوست شما هماهنگ باشد. در صورت داشتن پوست خشک کرم آبرسان مناسب پوست خشک و اگر پوست شما چرب است کرم آبرسان مناسب پوست چرب را استفاده کنید. افرادی که پوست خشک دارند باید از آبرسان‌هایی که حاوی چربی است استفاده کنند و افراد دارای پوست چرب آبرسان‌های بدون چربی را باید به کار ببرند. افراد دارای پوست نرمال نیز می‌توانند از هر دو نوع آبرسان خشک و چرب استفاده کنند. برای پوست‌های خشک از آبرسان‌هایی باید استفاده کرد که حاوی هیالورونیک اسید و سرامیک هستند و پوست‌های چرب معمولاً آبرسان‌های oil free استفاده می‌شود. برای پوست‌هایی که دارای جوش هستند هم باید از آبرسان‌هایی استفاده کنید که حاوی سالیسیلیک اسید، بنزوئیل پروکساید و ایداپالین باشند و در داخل آن‌ها الکل و روغن‌های سنگین و وازلین وجود نداشته باشد.

نکات مهم برای استفاده از کرم آبرسان پوست

قبل از استفاده از آبرسان پوست حتماً به نکات زیر توجه کنید.

  • صورت خود را با یک شوینده مناسب پوست خود بشویید و تمیز کنید.
  • برای تمیز کردن صورت خود از شوینده‌های الکلی استفاده نکنید.
  • اگر پوست شما جوش می‌زند از مرطوب‌کننده و یا آبرسان استفاده کنید.
  • از محصولات حاوی پارابن، الکل و سولفات استفاده نکنید.

اشتباهات رایج در هنگام استفاده از کرم آبرسان

کرم‌های آبرسان پوست برای آبرسانی به پوست شما و جلوگیری از چین و چروک و خشکی پوست در نظر گرفته‌شدند. اما اگر طریقه استفاده کرم آبرسان مناسب پوست خود را ندانید و به روش درست از آن استفاده نکنید کرم آبرسان به درستی بر روی پوست شما عمل نمی‌کند.

پوست چرب نیاز به آبرسانی ندارد

این باور غلط در ذهن مردم وجود دارد که افرادی که دارای پوست چرب هستند نیازی به استفاده از آبرسان ندارند. گاهی اوقات پوست چرب به علت ترشح چربی زیاد باعث می‌شود تا سطح پوست بسیار چرب گردد اما با این وجود پوست دهیدراته می‌باشد و آب کمی دارد. در واقع برای این گونه از پوست‌ها باید از کرم‌هایی استفاده کرد که بر پایه آب باشند و مانند ژل به راحتی جذب پوست شوند. پوست‌های چرب به این نوع مرطوب‌کننده نیاز دارند تا هم بتوانند از کم آبی نجات پیدا کنند و هم اینکه جوش نزنند.

سلول‌های مرده و شاخی شده را نادیده می‌گیرید

اگر مدت‌هاست که به پوست خود توجه نمی‌کنید و اکنون در صدد خرید یک آبرسان مناسب برای پوست خود افتاده‌اید باید بدانید که نتیجه خوبی از این کرم آبرسان نمی‌گیرید. زیرا سلول‌های مرده مانند سد محکمی سطح پوست شما را می‌پوشاند و اجازه عبور رطوبت و تغذیه پوست شما را نمی‌دهد. بنابراین بعد از مدتی کرم بر روی پوست شما ماسیده و جذب نمی‌شود. بنابراین قبل از اینکه از یک آبرسان مناسب پوست خود استفاده کنید اول پوست خود را پاکسازی کنید و به وسیله اسکراب لایه‌های مرده پوست را از بین ببرید.

زمان مناسبی را انتخاب نمی‌کنید

بهترین زمان استفاده از آبرسان بعد از حمام و شستن صورت می‌باشد زیرا پوست در این هنگام مقداری نمدار است و کرم آبرسان به راحتی جذب می‌شود. قبل از استفاده از کرم ضد آفتاب نیز بهتر است از آبرسان و مرطوب‌کننده استفاده کنید.

شرایط محیطی را در نظر نمی‌گیرید

اگر کرم آبرسان مناسب پوست خود را انتخاب کرده‌اید و از آن راضی هستید باید بدانید که تغییرات آب و هوا و فصول و میزان خشکی، رطوبت هوا و عواملی مثل استرس، رژیم‌های غذایی، کاهش یا افزایش وزن می‌تواند شرایط پوست شما را تغییر دهد و در نتیجه مجبورید با تغییر شرایط پوست کرم آبرسان خود را نیز تغییر دهید.

فقط به دست و صورت خود توجه می‌کنید

معمولاً اشخاص کرم‌های آبرسان را بیشتر برای دست و صورت خود به کار می‌برند. اما باید بدانید که همه قسمت‌های بدن شما نیاز به آبرسانی دارد. صابون‌ها و گرما و سرمای هوا باعث می‌شود رطوبت پوست شما تغییر کند. بنابراین استفاده از کرم آبرسان برای همه قسمت‌های بدن را حتماً جدی بگیرید.

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب‌کننده

آبرسان آب مورد نیاز پوست شما را تأمین می‌کند در حالی که مرطوب‌کننده‌ها بیشتر حالت چرب دارند و از پوسته پوسته شدن و خشکی پوست جلوگیری می‌کنند. در واقع مرطوب‌کننده‌ها رطوبت پوست شما را برای زمان معینی حفظ می‌کنند اما آبرسان‌ها به جذب بیشتر رطوبت در پوست کمک می‌کنند. مرطوب‌کننده‌ها معمولاً بر پایه روغن می‌باشند و وظیفه آن‌ها به وجود آوردن یک لایه محافظ بر روی سطح پوست است تا مانع خروج رطوبت از پوست شود و پوست بتواند رطوبت خود را برای مدت طولانی‌تر حفظ کند. در حالی که آبرسان‌ها موادی دارند که باعث جذب آب و رطوبت می‌شود. بهترین آبرسان‌ها در واقع سبک‌ترین آن‌ها می‌باشند. در واقع فرمولاسیون آبرسان‌ها به گونه‌ای هست که سبک‌تر از مرطوب‌کننده‌ها می‌باشند و سریع جذب پوست می‌شوند.

چه زمانی از کرم آبرسان استفاده کنیم؟

بهترین زمان برای استفاده از کرم آبرسان دقیقاً پس از انجام پاکسازی پوست می‌باشد. در این مواقع آلودگی‌ها و سلول‌های مرده پوست از بین می‌رود و سطح پوست برای گرفتن رطوبت و مواد مغذی آماده‌می‌شود. معمولاً متخصصان پیشنهاد می‌کنند تا کرم آبرسان را قبل از خشک شدن پوست استفاده کنید. وقتی پوست نسبتاً مرطوب باعث می‌شود تا کرم آبرسان سریعتر جذب شود و همچنین عملکرد آن تقویت گردد. برای اینکه خاصیت هیدراته پوست حفظ شود در طول روز به دفعات زدن کرم آبرسان را تمدید کنید.

بهترین زمان برای استفاده از کرم آبرسان

پس از اینکه طریقه استفاده کرم آبرسان را یاد گرفتید اکنون نوبت این است که بدانید بهترین زمان برای استفاده از کرم آبرسان چه زمانی می‌باشد.

  1. بهترین وقت برای استفاده از کرم آبرسان زمانی است که پوست شما مرطوب می‌باشد. این کار کمک می‌کند تا هیدراتاسیون پوست شما محفوظ بماند. بنابراین یادتان باشد که قبل از خشک کردن پوست صورت حتماً از آبرسان استفاده کنید.
  2. صبح‌ها بهترین زمان برای استفاده از آبرسان می‌باشد قبل از زدن ضد آفتاب اول پوست صورت خود را مرطوب کنید و سپس بر روی آن ضد آفتاب بزنید.
  3. در هنگام شب قبل از خواب از مرطوب‌کننده و آبرسان‌های قوی استفاده کنید تا بتوانید پوستی درخشان زیبا داشته باشید.
  4. قبل از پرواز با هواپیما بهتر است از آبرسان استفاده کنید زیرا هوای داخل کابین به علت خشکی می‌تواند باعث خشک شدن پوست شما شود.
  5. آبرسان بعد از حمام نیز در برطرف کردن خشکی مچ پا آرنج و زانو‌ها بسیار تأثیر می‌گذارد.

سخن پایانی

کرم آبرسان به گونه‌ای طراحی شده‌است که بتواند پوست شما را به خوبی آبرسانی کند. این کرم به صورت عمقی در لایه‌های زیرین پوست شما نفوذ پیدا می‌کند. در نتیجه شما می‌توانید پوستی جوان و تازه و شاداب داشته باشید. اما برای اینکه بتوانید حداکثر بهره را از کرم‌های آبرسان ببرید باید روش استفاده کرم آبرسان پوست را بدانید. فواید کرم آبرسان پوست بسیار زیاد می‌باشد اما رعایت نکردن نکات مهم قبل از استفاده از این کرم و ندانستن طریقه استفاده کرم آبرسان صورت می‌تواند مانع جذب کامل این آبرسان بر روی پوست شما و آبرسانی کامل آن گردد‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *